kandydat

informator2018

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 19 listopad 2018.

Rektor:

ul. Narutowicza 4 a

Absolwent

Drodzy studenci i absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie

W celu uzyskania informacji na temat aktualnej sytuacji zawodowej absolwentów na rynku pracy, w tym zgodności zatrudnienia z profilem i poziomem wykształcenia. Uzyskania opinii na temat przydatności wiedzy i umiejętności zdobytych w procesie kształcenia z punktu widzenia potrzeb i wymagań stawianych przez współczesny rynek pracy.

Zarządzenie nr 4 /2012 Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie z dnia 7 lutego 2012 roku, wprowadziło: "Procedurę monitorowani karier zawodowych absolwentów PWSZ w Ciechanowie".

Metodami monitoringu będą :
* Badanie ankietowe on-line 1 roku po ukończeniu studiów służące określeniu sytuacji zawodowej absolwenta oraz podtrzymaniu kontaktu z absolwentem.
* Badanie ankietowe on-line po 3 i 5 lata po ukończeniu studiów służące określeniu sytuacji, w jakiej znajdują się absolwenci na rynku pracy.

W oparciu o uzyskane dane ankietowe, zostaną opracowane raporty wydziałowe oraz raport końcowy. Raport końcowy zostanie przekazany Senatowi Uczelni i opublikowany. Raporty wydziałowe przekazane zostaną Radom Wydziałowym.

Analiza zebranych danych pozwoli na uzyskanie informacji na temat przydatności wiedzy i umiejętności praktycznych, zdobytych w procesie kształcenia w naszej Uczelni. Jak mają się one do wymagań stawianych przez współczesny rynek pracy. Jak nasi absolwenci rodzą sobie na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.

Wykorzystanie wyników badań pomoże obrać właściwy kierunek w jakim ma zmierzać Uczelnia aby zapewnić sobie stabilny rozwój.

Zwracamy się do absolwentów naszej Uczelni o przychylne i życzliwe podejście do tematu !!!