kandydat

informator2018

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 14 sierpień 2018.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

JUWENALIA 2017 - relacja z imprezy

JUWENALIA - udana zabawa studentów !

Ciechanów 2 czerwca 2017 roku

W tym od dawna oczekiwanym dniu imprezy studenckie rozpoczęły się od Zawodów Strzeleckich o Puchar Dziekana Zamiejscowego Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie. Zawodu zgromadziły około 40 uczestników, w sumie siedem pięcioosobowych zespołów. Zgłosili się zarówno pracownicy dydaktyczni, administracyjni jak i przede wszystkim studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Gośćmi Zawodów byli przedstawiciele policji oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ciechanowie. Zwycięską drużyną okazał się Security Team, skupiający studentów II roku z kierunku Bezpieczeństwa wewnętrznego, zaś w klasyfikacji indywidualnej największą celnością wykazał się Pan Dariusz Szypulski - student pielęgniarstwa.

O godzinie 11:00 murawa stadionu MOSiR w Ciechanowie zgromadziła dwie drużyny na mecz piłkarski o Puchar Rektora PWSZ w Ciechanowie. Wystąpili: studenci PWSZ w Ciechanowie kontra – pracownicy PWSZ w Ciechanowie, wzmocnieni przez samorządy Miast Mława i Ciechanów między innymi: Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Bardzo emocjonujący mecz rozegrany w upalnym słońcu w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem remisowym 2-2. O zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, po kilku kolejkach strzałów bardziej dokładni i precyzyjni okazali się zawodnicy z drużyny pracowników i samorządowców. Mecz zakończył się ich zwycięstwem.

Główne uroczystości Juwenaliów 2017 odbyły się w malowniczej scenerii - Zamku Książąt Mazowieckich. Dobór uczestników programu artystycznego, dobra organizacja, pomoc wielu przyjaciół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i dobra pogoda, to wszystko złożyło się na sukces tegorocznej czerwcowej imprezy. Dawno nie widziano tak szczelnie wypełnionego placu zamkowego. Muzyczną część od mocnego rokowego uderzenia, rozpoczął zespół "TRISIDE". Następnie ze swoimi przebojami na scenie pojawił się zespół "LOKA". Obydwa występy spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. Około godziny 21:00 wszystkich uczestników zgromadzonych w murach zamku uroczyście powitali Rektor PWSZ prof. dr hab. Leszek Zygner i Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, który przekazał symbolicznie klucze, będące atrybutem władzy, w ręce studentów. Klucze odebrał Bartosz Budny, Przewodniczący Samorządu Studentów, wraz z przedstawicielami samorządu. Na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - zespół "HAPPYSAD". Bardzo widowiskowy występ, gra kolorowy świateł i dynamiczna muzyka to wszystko zachęciło zgromadzonych do zabawy. Przeboje "Taką wodą być" czy "Zanim pójdę" były wykonywane razem z publicznością. Rozstawione przed zamkiem ławki, parasole oraz stoiska gastronomiczne cieszyły się dużą popularnością. Studenckie święto - Juwenalia 2017 były imprezą otwartą dla mieszkańców miasta. Bardzo duża liczba uczestników, młodzieży spoza uczelni, a nawet spoza Ciechanowa, świadczy o tym, że szkoła na trwałe wpisała się w krajobraz naszego miasta i cieszy się coraz większą popularnością w naszym regionie. Przy dźwiękach muzyki tanecznej uczestnicy imprezy bawili się do białego rana. Gratulacje dla studentów za wzorową organizację i bardzo dobry dobór tegorocznych wykonawców, dzięki czemu został pobity ubiegłoroczny rekord liczby uczestników.