kandydat

dobrystart

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 13 grudzień 2017.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

baner UE

Zapraszamy do udziału w projekcie
„Dobry start – Akademickie Biuro Karier „PARTNER”  PWSZ  w  Ciechanowie”

Państwowa Wyższa   Szkoła   Zawodowa  w Ciechanowie otrzymała dofinansowanie ze środków UE w  konkursie   realizowanym  przez  Narodowe  Centrum Badań i Rozwoju, dot. wspierania  świadczenia wysokiej jakości usług przez  Akademickie Biura Karier.  W projekcie zakłada się poszerzenie zakresu i polepszenie   jakości   usług świadczonych  przez  Biuro  Karier na rzecz studentów rozpoczynających aktywność   zawodową   na  rynku  pracy,  w  zakresie  poradnictwa   zawodowego  oraz  w zakresie zakładania  własnej  działalności  gospodarczej.

Rekrutacji na półmetku

rekrutacja 2017

Dobiegł końca pierwszy etap rekrutacji na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie, który wypadł wyjątkowo dobrze. Jak dotychczas największym zainteresowaniem kandydatów cieszy się pielęgniarstwo, kierunki techniczne i ekonomia. Dobrze   przebiega też   rekrutacja  na  studia   stacjonarne   na  innych kierunkach.

W tym roku można zauważyć bardziej równomierne rozłożenie kandydatów  na poszczególne kierunki studiów. Zarówno kierunki inżynierskie jak i licencjackie cieszą się zainteresowaniem maturzystów. Coraz więcej młodzieży wybiera naukę bliżej miejsca zamieszkania i tym samym korzysta z szerokiej oferty edukacyjnej PWSZ w Ciechanowie.

Państwa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie i Mławie to jedyna w naszym rejonie uczelni publiczna, oferującej bezpłatne studia stacjonarne. Uczelnia prowadzi studia techniczne, ekonomiczne, medyczne oraz społeczno-humanistyczne. Oferta uczelni obejmuje już jedenaście kierunków inżynierskich i licencjackich: informatyka, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, rolnictwo, elektronika i telekomunikacja, ekonomia,  pedagogika, pielęgniarstwo, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz NOWE KIERUNKI logistyka i praca socjalna.

Od 2016 roku w Uczelni funkcjonuje projekt Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dotyczący płatnych praktyk studenckich. Studenci objęci tego typu  praktykami trwającymi 6 miesięcy otrzymują 2300 tysięcy złotych stypendium miesięcznie. Taka forma odbywania daje możliwość lepszego przygotowania absolwentów do rynku pracy.

Uczelnia posiada bardzo dobrze rozwinięty system stypendialny, pozwalający studiować na naszej uczelni studentom, którzy założyli niedawno własne rodziny lub wywodzą się z rodzin mniej zamożnych. W roku akademickim 2015/2016 stypendium socjalne wynosi od 450-750 zł, a stypendium rektora dla najlepszych studentów do  800 zł.

Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów w PWSZ w Ciechanowie i Mławie trwa nadal. Na chętnych czekamy do 20 września.