kandydat

dobrystart

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 13 grudzień 2017.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

baner UE

Zapraszamy do udziału w projekcie
„Dobry start – Akademickie Biuro Karier „PARTNER”  PWSZ  w  Ciechanowie”

Państwowa Wyższa   Szkoła   Zawodowa  w Ciechanowie otrzymała dofinansowanie ze środków UE w  konkursie   realizowanym  przez  Narodowe  Centrum Badań i Rozwoju, dot. wspierania  świadczenia wysokiej jakości usług przez  Akademickie Biura Karier.  W projekcie zakłada się poszerzenie zakresu i polepszenie   jakości   usług świadczonych  przez  Biuro  Karier na rzecz studentów rozpoczynających aktywność   zawodową   na  rynku  pracy,  w  zakresie  poradnictwa   zawodowego  oraz  w zakresie zakładania  własnej  działalności  gospodarczej.

„UROKI ZIEMI CIECHANOWSKIEJ”

W dniu 1 grudnia 2017 roku w galerii gmachu głównego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Ciechanowie została otwarta wystawa poplenerowa III Pleneru Malarskiego pt. „Uroki Ziemi Ciechanowskiej”. Organizatorem wystawy jest Ciechanowski Oddział Stowarzyszenia Autorów Polskich przy wsparciu Prezydenta Miasta Ciechanów i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

Ciechanowski plener trwał od trzeciego do dziesiątego sierpnia 2017 roku. Brało w nim udział dwudziestu malarzy z naszego miasta, okolic, innych stron Polski oraz malarz z Ukrainy. Na uwagę zasługuje fakt, że artyści podczas pleneru zamieszkiwali w naszym Domu Studenta. Obecni na wystawie artyści: Stanisław Głowacki – Lipno, Katarzyna Przybyłowska – Sierpc, Sylwia Przybylska – Ciechanów, podkreślali bardzo dobrą atmosferę, wielką gościnność i dobry klimat, który towarzyszył ich wizycie w Ciechanowie. Bardzo istotną rolę odegrała również integracja naszych i przyjezdnych twórców oraz integracja artystów z mieszkańcami miasta. Powstały obrazy w technice olejnej. Ekipa malarzy odznaczyła się swoim talentem w zamierzeniach i celach tegorocznego pleneru, jakim było utrwalenie na płótnach wizerunku naszego miasta, okolic, zabytków, ginących oraz cieszących oko uroczych zakątków Ciechanowa. Stworzone dzieła można oglądać w galerii gmachu głównego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Ciechanowie. Zapraszamy!