Puchar Rektora PWSZ w Ciechanowie w rękach studentów II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Utworzono: czwartek, 25, styczeń 2018

      Już po raz piętnasty studenci naszej Uczelni rywalizowali w turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Rektora PWSZ w Ciechanowie.
      Do zawodów na miejskiej hali MOSiR 20 stycznia 2018 r. zgłosiło się 7 drużyn reprezentujących różne wydziały i kierunki. Drużyna I roku Rolnictwa z przyczyn technicznych nie pojawiła się w komplecie i wycofała z turnieju. Najliczniej reprezentowane były kierunki Informatyki i Ekonomii, które wystawiły po dwie drużyny. Zespoły w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”.

      W grupie A pierwsze miejsce zajęli studenci Bezpieczeństwa Wewnętrznego – 4 pkt, drugie - II roku Informatyki – 3 pkt, trzecie – III roku Informatyki – 1 pkt.
      W grupie B pierwsze miejsce przypadło w udziale drużynie Rolnictwa z I roku – 6 pkt, drugie studentom II roku Ekonomii – 3 pkt, trzecie zaś piłkarzom z I roku Ekonomii.
      Drużyny, które zajęły trzecie miejsca w grupach walczyły o miejsce V. Rywalizację tę wygrała drużyna z III roku Informatyki. Pozostałe zespoły walczyły w półfinale: pierwsza z grupy A z drugą drużyną z grupy B i odwrotnie. W walce o trzecie miejsce drużyna II roku Ekonomii pokonała Informatyków z II roku 1:0. W wielkim finale, po emocjonującej i trzymającej w napięciu do ostatniego gwizdka grze, wygrała drużyna Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pokonując I rok Rolnictwa 2:1.


Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Bezpieczeństwo Wewnętrzne II rok
  2. Rolnictwo I rok
  3. Ekonomia II rok
  4. Informatyka II rok
  5. Informatyka III rok
  6. Ekonomia I rok.

       Królem strzelców turnieju został Michał Skura z III roku Informatyki z dorobkiem 8 goli. Najlepszym bramkarzem okazał się Michał Urbański ze zwycięskiej drużyny. Opiekę medyczną sprawowały panie: mgr Małgorzata Zagroba i Marta Zagroba z kierunku Pielęgniarstwo.
       Turniej przygotowali instruktorzy: Mirosław Boniakowski i Cezary Drzewiecki, a sędzią zawodów był Mariusz Mikłowski.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną edycję turnieju – niebawem kolejny turniej – tym razem siatkówka.