kandydat

informator2018

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 19 październik 2018.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

Kongres gospodarczo – samorządowy

W dniu 16 kwietnia 2018 roku w gmachu głównym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbył się Kongres gospodarczo – samorządowy którego organizatorami byli : Pani Poseł Anna Cicholska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie i Mazowiecka Izba Gospodarcza. Partnerem merytorycznym wydarzenia było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Powitania licznie przybyłych gości i otwarcia kongresu dokonali poseł Anna Cicholska oraz Rektor PWSZ w Ciechanowie prof. dr hab. Leszek Zygner . Wprowadzenia do Kongresu w Auli Uczelni dokonali:
Pani Jadwiga Emilewicz, w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w zakresie problematyki Konstytucji dla biznesu zwracając uwagę min. Na dostosowanie prawa do potrzeb małych i średnich firm.
       Pan Piotr Müller, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, omówił główne zmiany wynikające z wprowadzenia Ustawy Konstytucja dla Nauki zwracając uwagę na rolę jaką mogą odegrać po wejściu Ustawy uczelnie zawodowe określając je jako „motorówki zmian” ze względu na szybkie dostosowanie się do lokalnego rynku pracy. Dbając o podnoszenie jakości kształcenia uczelnie powinny dążyć do ustalenia proporcji liczby studentów w stosunku do kadry dydaktycznej na poziomie 13:1. Ma to na celu odejście od masowego kształcenia na studiach na rzecz wyższej jakości studiów.
       Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz Zwrócił na istotę zrównoważonego rozwoju oraz wsparcia dla drobnego przemysłu.
       Dalsza cześć kongresu odbyła się w kilku blokach tematycznych skupiających wielu zainteresowanych m.in:

- Konstytucja Biznesu - najnowsze rozwiązania dla przedsiębiorców,
- Konstytucja dla Nauki – reforma szkolnictwa wyższego,

- Innowacyjne i przedsiębiorcze samorządy.
- Polska Strefą Inwestycji – nowe możliwości dla małych i średnich przedsiębiorców,
- Możliwości dla Młodych – rozwój osobisty i zakładanie firmy,
- Rolnictwo – innowacyjność w rolnictwie i prowadzenie własnej firmy, bezpieczeństwo żywności. W tej części debatę prowadzono zgodnie z dokonanym wyborem uczestników. Na spotkanie kongresu gospodarczo - samorządowego przybyli posłowie, przedstawiciele władz samorządowych, rektorzy uczelni, dyrektorzy szkół, starostowie i wójtowie gmin, przedstawiciele nauki,  duchowieństwa, administracji i służb mundurowych. W spotkaniach brali udział studenci naszej Uczelni oraz młodzież szkół średnich.
W Kongresie udział wzięli przedstawiciele przedsiębiorstw, zakładów pracy oraz firm współpracujących z naszą Uczelnią.