III Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych

Utworzono: poniedziałek, 07, maj 2018

Zespół Szkół Technicznych tryumfatorem III Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie

24 kwietnia 2018 r. w hali MOSiR w Ciechanowie odbył się po raz trzeci turniej o puchar Rektora PWSZ w Ciechanowie. Głównym jego założeniem była popularyzacja piłki nożnej i promocja zdrowego stylu życia. W turnieju wzięło udział sześć drużyn reprezentujących powiat ciechanowski i mławski. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Zespół wygrywający grupę, grał o pierwsze miejsce w turnieju, drugi o trzecią, a trzeci o piątą lokatę.

I tak w meczu o piąte miejsce w rozgrywkach drużyna ACK LO w Mławie pokonała ZS CKR w Gołotczyźnie 1:0. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna ZS nr 1 w Ciechanowie, pokonując ZS nr 3 w Ciechanowie 4:0.

W finale ZS Technicznych Ciechanów pokonał zeszłorocznych triumfatorów ZS nr 2 w Ciechanowie dopiero po serii rzutów karnych 2:1. W regulaminowym czasie wynik był bezbramkowy.

Królem strzelców turnieju został Błażej Sitek z ZST, a najlepszym bramkarzem Kacper Tymkowski z ZS nr 2. Zwycięski zespół został nagrodzony okazałym pucharem, a każdy zawodnik turnieju otrzymał drobne upominki. Opiekę medyczną sprawowały studentki kierunku Pielęgniarstwa PWSZ w Ciechanowie: Kinga Lubelska i Marta Zagroba. Wszystkie mecze sędziował Sławomir Starecki.

Na zdjęciu zwycięska drużyna ZS Technicznych z opiekunem Danielem Suchoparskim, kanclerz PWSZ w Ciechanowie Piotr Wójcik, opieka medyczna oraz sędzia.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. ZS Technicznych w Ciechanowie
  2. ZS nr 2 w Ciechanowie
  3. ZS nr 1 w Ciechanowie
  4. ZS nr 3 w Ciechanowie
  5. ACK LO w Mławie
  6. ZS CKR w Gołotczyźnie.