JUWENALIA ? udana zabawa studentów!!!

Utworzono: wtorek, 29, maj 2018

Ciechanów 25 maja 2018 roku

           W tym od dawna oczekiwanym dniu imprezy studenckie rozpoczęły się od Zawodów Strzeleckich oraz zawodów w rzucie granatem o Puchar Dziekana Zamiejscowego Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie.

Na linii strzału stanęło 50 strzelców reprezentujących 10 drużyn: Dziki Bezpieczniki (bezpieczeństwo wewnętrzne), Wściekłe Pampasowce (Zespół Szkół Technicznych w Ciechanowie), Piguły (pielęgniarstwo), Security Team (bezpieczeństwo wewnętrzne), International (wykładowcy z Litwy, pracownicy ZWEDiTM oraz studentka Sylwia Kocot), Mechanicy Szanty (mechanika i budowa maszyn), Skorpiony (bezpieczeństwo wewnętrzne), Snajperki (Zespół Szkół Technicznych w Ciechanowie), Dziesiątki (pracownicy administracji PWSZ w Ciechanowie) i Mocny Skład (Zespół Szkół Technicznych w Ciechanowie). W klasyfikacji grupowej, bezkonkurencyjni okazali się Mechanicy Szanty osiągając wynik 195 pkt. Drugie miejsce zajęli strzelcy z Mocnego Składu z wynikiem 192,a na trzecim miejscu znaleźli się zawodnicy z Security Team, zeszłoroczni zwycięzcy zawodów z wynikiem 190 pkt. W konkursie indywidualnym zwyciężył student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie Michał Włodkowski z Mechaników Szanty (mechanika i budowa maszyn) osiągając wynik 43 punktów. Tyle samo punktów zdobył pracownik naszej Uczelni – Jan Niesiobędzki, kierownik Działu Kształcenia. O miejscu na podium zadecydował jednak stosunek najwyższych trafień, w tym przypadku „9-tek”. Trzecie miejsce zdobyła natomiast Anna Sarnowska, nauczycielka wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Technicznych w Ciechanowie, jednocześnie wygrywając nagrodę specjalną dla Najlepiej Strzelającej Pani. Nagrodą był kupon na bezpłatne zabiegi w Centrum Pięknego Ciała Figura.

             O godzinie 11.00 murawa stadionu MOSiR w Ciechanowie zgromadziła dwie drużyny na mecz piłkarski o Puchar Rektora PWSZ w Ciechanowie. Wystąpili: studenci PWSZ w Ciechanowie kontra – pracownicy PWSZ w Ciechanowie. Bardzo emocjonujący mecz rozegrany tradycyjnie w upalnym słońcu zakończył się wynikiem 7 : 5 (4 : 1) dla drużyny studentów. Sędzią spotkania był p. Sławomir Starecki, opiekę medyczną sprawowały Panie dr Ewa Wiśniewska i mgr Marzena Kubala. Pomysłodawcą i organizatorem meczu był Samorząd Studentów naszej Uczelni.

          Główne uroczystości Juwenaliów 2018   odbyły się w malowniczej scenerii - Zamku Książąt Mazowieckich. Dobór uczestników programu artystycznego, dobra organizacja, pomoc wielu przyjaciół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i dobra pogoda, to wszystko złożyło się na sukces tegorocznej majowej imprezy. Całość studenckich harców odbywała się na szczelnie wypełnionym placu zamkowym. Muzyczną część od mocnego uderzenia, rozpoczął o godzinie 19.00 rockowy zespół - MONS a następnie o godz. 20.00 zespół DORM zwycięzca tegorocznej bitwy kapel zorganizowanej w Klubie Studenta „Zgrzyt”. Obydwa występy spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności.
          Około godziny 21.00 wszystkich uczestników zgromadzonych w murach zamku uroczyście powitali Rektor PWSZ prof. dr hab. Leszek Zyner, Prorektor dr inż. Grzegorz Koc i Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, który przekazał symbolicznie klucze będące atrybutem władzy w ręce studentów. Klucze odebrali studenci na czele z Dawidem Frankowskim Przewodniczącym Samorządu Studentów.
          Na scenie pojawiała gwiazda wieczoru zespół ” ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY”    Bardzo widowiskowy występ, gra kolorowych świateł i dynamiczna muzyka to wszystko zachęciło zgromadzonych do zabawy. Przeboje: „Party”, „Zabijać siebie”, „Obudź się”, „ Andzia”, „Gdyby nie Ty”, „Twój każdy krok”, „Na to nie ma ceny”, „Ten wasz świat”, „Ich marzenia ...” były wykonywane razem z publicznością. Razem z rodzicami na scenę została poproszona Ola Kamińska, dla której wśród społeczności studenckiej zbieramy nakrętki aby pomóc jej wrócić do zdrowia. Rozstawione przed zamkiem ławki, parasole oraz stoiska gastronomiczne cieszyły się dużą popularnością. Studenckie święto - Juwenalia 2018 były imprezą otwartą dla mieszkańców miasta. Bardzo duża liczba uczestników, młodzieży spoza uczelni a nawet spoza Ciechanowa świadczy o tym że szkoła na trwałe wpisała się w krajobraz naszego miasta i cieszy się coraz większą popularnością w naszym regionie. Przy dźwiękach muzyki DJ ARDIANO uczestnicy imprezy bawili się do białego rana. Gratulacje dla studentów za wzorową organizację i bardzo dobry dobór tegorocznych wykonawców, dzięki czemu dziedziniec Zamku został wypełniony przez studentów i pozostałych uczestników tegorocznych Juwenaliów.

Zdjęcia z Imprezy