button 2

tekst alternatywny

VI Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Rektora PWSZ w Ciechanowie

DSC 0586

Już po raz szósty 24 lutego 2019 roku w ciechanowskiej PWSZ spotkali się szachiści gotowi do rywalizacji w Otwartym Turnieju o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. Licznie przybyłych uczestników powitał Kanclerz PWSZ w Ciechanowie mgr inż. Piotr Wójcik. W  turnieju wzięło udział 66 zawodniczek i zawodników którzy rywalizowali w pięciu kategoriach.

Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 30 minut na zawodnika. Po ośmiu godzinach sportowej rywalizacji zwycięzcą  turnieju A  został Jarosław Paprocki zawodnik z Bydgoszczy, drugie miejsce zajął Nazar Ustianovich z Ukrainy, trzeci miejsce Jan Adamski reprezentujący Warszawę. W turnieju B zwyciężyłDominikPankratjew , drugie miejsce zajął Jakub Firmuga a trzecie Anton Mukhraev. Turniej prezentował bardzo wysokim poziom sportowy, a kilku zawodników podniosło swoje kategorie szachowe. Najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk Rektora prof. dr hab. Leszka Zygnera i Kanclerza PWSZ w Ciechanowie Piotra Wójcika nagrody, puchary, dyplomy, a wszyscy uczestnicy turnieju upominki. Nad organizacyjną i merytoryczną stroną turnieju czuwał ze strony Stowarzyszenia „Szachy Ciechanów” sędzia główny Marian Rutkowski, a ze strony PWSZ Wiesław Wernik i Mirosław Boniakowski. W ciągu sześciu lata udało się stworzyć duży, dobrze obsadzony turniej, co świadczy o wielkich możliwościach, jakie niesie ze sobą współpraca uczelni ze stowarzyszeniem. Rektor Leszek Zygner podkreślił, że bardzo cieszy udział w turnieju dużej ilości dzieci, które w przyszłości mogą zostać studentami naszej uczelni.