kandydat
student
pracownik
absolwent
biblioteka z

film
Film promocyjny


identyfikator2

 

horyzont

 • Aktualizacja: 14 sierpień 2019.

KONTAKTY

Rektor:
06-400 Ciechanów
ul. Narutowicza 9
tel./fax (23) 672 20 50
rektorat@pwszciechanow.edu.pl

Kanclerz:
06-400 Ciechanów
ul. Narutowicza 9
tel./fax (23) 673 75 78
kanclerz@pwszciechanow.edu.pl

Dział Kształcenia i Spraw Studenckich
informacje o pomocy materialnej
06-400 Ciechanów
ul. Narutowicza 9
tel. (23) 672 20 50 wew. 2011, 2012

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
Jarosław Derbin
kontakt@de-jar.pl
Polityka prywatności PWSZ

WYDZIAŁ INŻYNIERII I EKONOMII
06-400 Ciechanów
ul. Narutowicza 9
tel./fax (23) 672 30 75 (23) 672 90 65
wie@pwszciechanow.edu.pl
WYDZIAŁ OCHRONY ZDROWIA I NAUK HUMANISTYCZNYCH
06-400 Ciechanów
ul. Wojska Polskiego 51
tel./fax (23) 672 22 13 (23) 674 37 04
wzk@pwszciechanow.edu.pl
ZAMIEJSCOWY WYDZIAŁ ELEKTRONIKI, DZIENNIKARSTWA I TECHNIK MULTIMEDIALNYCH
06-500 Mława
ul. Warszawska 52
tel./fax (23) 654 98 08
wed@pwszciechanow.edu.pl

DOM STUDENTA
06-400 Ciechanów
ul. Narutowicza 4 a
tel. (23) 672 42 51

button 2

tekst alternatywny

button

 

 

Juwenalia 2019

 DSC 0333

Dzień 17.05.2019r. rozpoczęły imprezy studenckie  (Nie)bezpieczne Zawody o puchar Dziekana Zamiejscowego Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie.  Konkurencje w jakich rywalizowały drużyny to :  strzelanie z karabinu pneumatycznego,  rzut granatem ćwiczebnym i  pierwsza pomoc:  ewakuacja poszkodowanego z miejsca zdarzenia, resuscytacja krążeniowo – oddechowa, pierwsza pomoc w urazach. W zawodach wystąpiło  11 drużyn trzy osobowych.

Drużyny które wystąpiły to:

 • Strzykawy (pielęgniarstwo )
 • I Zespół LO Bieżuń
 • II Zespół LO Bieżuń
 • Zespół Szkół nr 1 w Płońsku
 • Budowniczy (ZST w Ciechanowie)
 • Geodeci (ZST w Ciechanowie)
 • Projektanci (ZST w Ciechanowie)
 • Mechanicy (mechanika i budowa maszyn)
 • Junaki (IT PWSZ)
 • Klub Tęcza (KADRA PWSZ)
 • I Brygada

Po emocjonującej walce w klasyfikacji generalnej (wszystkie dyscypliny: strzelanie, rzut granatem, pierwsza pomoc) indywidualnie   zwyciężył  Michał Kołakowski, PWSZ  kierunek pielęgniarstwo, drugie miejsca zajął  Mateusz Dobies  II Zespół LO Bieżuń , a trzecie  Łukasz Wojciechowski PWSZ kierunek mechanika i budowa maszyn.  Drużynowo  pierwsze miejsce II Zespół LO Bieżuń, drugie miejsce Zespół Szkół nr 1 w Płońsku, trzecie miejsce I Zespół LO w Bieżuniu.

Najlepszym strzelcem  zawodów został Piotr  Kuskowski PWSZ Ciechanów.  Najlepsza drużyna w strzelaniu: Junaki – dział IT PWSZ Ciechanów

Najlepszy w rzucie granatem okazał się Mateusz Dobies. Najlepsza drużyna  to II Zespół LO w Bieżuniu

Najlepsza drużyna w pierwszej pomocy: reprezentacja ZST w Ciechanowie

Główne uroczystości Juwenaliów 2019   odbyły się w malowniczej scenerii - Zamku Książąt Mazowieckich. Dobór uczestników programu artystycznego, dobra organizacja, pomoc wielu przyjaciół Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i dobra pogoda, to wszystko złożyło się na sukces tegorocznej majowej imprezy. Całość studenckich harców odbywała się na szczelnie wypełnionym placu zamkowym. Muzyczną część od mocnego uderzenia, rozpoczął o godzinie 19.00 rockowy zespół „Romantycy  Lekkich  Obyczajów” prezentujący  połączenie folku, rocka, piosenki kabaretowej i melodramatycznego popu.  Następnie o godz. 20.00 występ rozpoczął  Kuba Sienkiewicz  z zespołem i  nieśmiertelnymi przebojami, „Jestem z miasta”, „Kiler”, „Co Ty tutaj robisz” , „To już jest koniec”.  Obydwa występy spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności.

 Około godziny 21.15 wszystkich uczestników zgromadzonych w murach zamku uroczyście powitali Rektor PWSZ prof. dr hab. Leszek Zyner i Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, który przekazał symbolicznie klucze będące atrybutem władzy w ręce studentów. Klucze w czasie  gromkich 

braw i  owacji,  odebrali studenci PWSZ w Ciechanowie na czele z Bartoszem  Żandarskim  Przewodniczącym Samorządu Studentów .

Na scenie pojawiała gwiazda wieczoru Kamil Bednarek  z zespołem „ Piąty element”.    Bardzo widowiskowy występ, gra kolorowych świateł i dynamiczna muzyka to wszystko zachęciło zgromadzonych do zabawy. Przeboje: „Chwile jak te” , „Talizman”, „Cisza”, Szukając szczęścia”, „Spragniony”  były wykonywane razem z publicznością.  Szczelnie wypełniony podczas  koncertu dziedziniec  zamku świadczył o dużym zainteresowaniem występem. Rozstawione przed zamkiem ławki, parasole oraz stoiska gastronomiczne cieszyły się dużą popularnością. Studenckie święto - Juwenalia 2019 były imprezą otwartą dla mieszkańców miasta. Bardzo duża liczba uczestników, młodzieży spoza uczelni a nawet spoza Ciechanowa potwierdzają fakt  że szkoła na trwałe wpisała się w krajobraz naszego miasta i cieszy się coraz większą popularnością w naszym regionie. Przy dźwiękach muzyki tanecznej zabawa trwała dalej. Gratulacje dla studentów za wzorową organizację i bardzo dobry dobór tegorocznych wykonawców.

stopka