kandydat

Film promocyjny

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 19 czerwiec 2019.

Rektor:

tekst alternatywny

button

DSC 2896

Dnia 29 maja 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się kolejne VI Seminarium Kół Naukowych zatytułowane „Aktywność naukowa młodzieży akademickiej”.
     Podczas seminarium studenci kół naukowych PWSZ oraz kół naukowych czterech zaproszonych Uczelni zaprezentowali swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz wyniki przeprowadzonych badań. Seminarium otworzyli i powitali licznie zgromadzonych gości Rektor prof. dr hab. Leszek Zygner oraz Prorektor dr inż. Grzegorz Koc życząc studentom zaprezentowania swojego dorobku i owocnych wystąpień.

Wykład inaugurujący seminarium zatytułowany „Funkcjonowanie studentów i nauczycieli akademickich w przestrzeni medialnej” wygłosił ks. dr Grzegorz Kaczorowski nauczyciel akademicki, który w sposób bardzo interesujący omówił podobieństwa i różnice w skutecznym funkcjonowaniu we współczesnej przestrzeni medialnej młodzieży i starszego pokolenia, „pokolenia analogowego”. Po krótkiej przerwie   uczestnicy seminarium podzieleni na dwie grupy rozpoczęli kolejne wystąpienia.  Moderatorzy: Prodziekan mgr Małgorzata Zagroba i doc. dr inż. Robert Rudziński poprowadzili Seminarium w dwóch panelach tematycznych. Zgromadzeni studenci i inne osoby wysłuchali kilkunastu wystąpień będących dorobkiem naukowym i efektem pracy w ramach Kół Naukowych naszej Uczelni oraz Uczelni zaproszonych na seminarium. Ciekawa tematyka i różnorodność referatów spowodowała duże zainteresowanie wydarzeniem. W spotkaniu wzięli również udział reprezentanci Studenckiego Koła Naukowego Podstawowej Opieki Zdrowotnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, Koło Naukowe KNEST z Politechniki Warszawskiej. Na zakończenie Pan Prorektor podsumował wyniki tegorocznego seminarium, podziękował studentom za merytoryczne wystąpienia i wysoki poziom prezentacji. Organizator spotkania – Prorektor dr inż. Grzegorz Koc podkreślił duże zaangażowanie kół naukowych w zaprezentowanie swojego dorobku. Organizowane seminarium posłużyło także wymianie doświadczeń studentów w zakresie prowadzonej działalności badawczej.

Seminarium cieszyło się zainteresowaniem studentów wszystkich kierunków naszej Uczelni. Wygłoszone referaty i opracowania będą opublikowane w opracowaniu zbiorczym pt. „Aktywność naukowa młodzieży akademickiej” ( nr VI) w serii wydawniczej Forum Studenckie pod redakcją dr inż. Grzegorza Koca.