kandydat

informator2018

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 18 maj 2018.

Rektor:

wed@pwszciechanow.edu.pl

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

III Akademickie Targi Pracy PWSZ w Ciechanowie.

Po raz kolejny w dniu 4 grudnia 2015 roku odbyły się w naszej Uczelni Akademickie Targi Pracy. To już trzeci edycja tego wydarzenia. Organizatorem targów było Biuro Karier „Partner” Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie i ciechanowska filia Wojewódzkiego Urząd Pracy. Adresatami targów byli studenci naszej Uczelni i młodzież ciechanowskich szkół ponadgimnazjalnych. Targi miały charakter spotkania młodzieży z instytucjami rynku pracy i pracodawcami w tym roku odbywały się pod hasłem „Podejmowanie działalności gospodarczej”. Otwarcia III Akademickich Targów Pracy dokonał Prorektor Pan dr inż. Grzegorz Koc. Głos zabrali również Państwo Anna Ewa Cicholska Poseł RP, Jan Maria Jackowski Senator RP, Joanna Potocka–Rak Zastępca Prezydenta Miasta Ciechanów. Wszyscy znamienici goście podziękowali za zaproszenie i podkreśli duże znaczenie inicjatyw wspierających młodzież w odnalezieniu się na coraz bardziej wymagającym rynku pracy.

W pierwszej części spotkania, uczestnicy targów wzięli udział w prezentacjach przedstawicieli instytucji rynku pracy m.in. głos zabrał: Pan Jakub Gwoździk – Dyrektor Ciechanowskiej Filii WUP w Warszawie, pani Małgorzeta Piechna doradca zawodowy WUP, pan Adrian Krzywkowskifirma Metalkunszt, pani Wiesława Petrykowska ekspert ZUS w Ciechanowie, pani Małgorzata Tokarska Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, absolwenci kierunku Rolnictwo naszej Uczelni inż. Mateusz Ruszczyński i inż. Paweł Kaliszewski oraz pani Anna Czaplicka ekspert PUP Mława.
          Panel dyskusyjny zainicjowało wystąpienie Pana Marka Saganka Zastępcy Naczelnika Urzędu Skarbowego w Ciechanowie który zapewnił o życzliwym podejściu do podatnika i przedstawił metody wsparci młodego przedsiębiorcy przez Ciechanowski Urząd Skarbowy. Panel przerodził się gorącą dyskusję, w której czynny udział wzięli studenci i uczniowie zaproszonych szkół.
          Po spotkaniu w auli PWSZ uczestnicy przenieśli się do strefy doradczej i wystawienniczej, gdzie kontynuowano rozmowy i prowadzono wymianę doświadczeń.
          Do odwiedzenia stoisk zapraszali : Ciechanowska Filia WUP w Warszawie, PUP Ciechanów, MJWPU w Ciechanowie, CEiPM OHP w Ciechanowie, ZUS w Ciechanowie, KRUS w Ciechanowie, PCPR w Ciechanowie, WTZ w Ciechanowie, MODR Oddział Poświętne, Metal Kunszt Adrian Krzywkowski, firma LUBAS Poliuretany.
          III Akademickie Targi Pracy po raz kolejny okazały się udanym wydarzeniem integrującym Uczelnię, pracodawców i instytucje rynku pracy. Targi już przyniosły wymierne korzyści w postaci nawiązania wielu nowych kontaktów między uczelnią a pracodawcami i instytucjami rynku pracy.