kandydat

informator2018

identyfikator2

horyzont

• Aktualizacja: 14 grudzień 2018.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a

Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie została zakwalifikowana do uczestnictwa w projekcie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pt. „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt MNiSW zakłada sześciomiesięczne praktyki studenckie, które powstaną z połączenia obecnie prowadzonych trzymiesięcznych praktyk obowiązkowych na studiach o profilu praktycznym (zwanych kursowymi) i dodatkowych trzymiesięcznych płatnych praktyk pilotażowych, realizowanych w ramach Projektu.
W projekcie obowiązuje tryb konkurencyjny. Studenci, instytucje (zakłady pracy) wraz z opiekunami zakładowymi oraz opiekunowie uczelniani, muszą przejść przez proces rekrutacji, by zakwalifikować się do projektu. Trzy procedury rekrutacyjne wraz z formularzem zgłoszeniowym, regulaminem i opisem projektu, znajdują się w ogłoszeniach na stronie Uczelni.

Zapraszamy do uczestnictwa w Projekcie

Student zakwalifikowany do projektu może otrzymać stypendium przez okres 5 miesięcy, w wysokości 2.300,60zł za miesiąc praktyki, liczony jako 20 dni roboczych odbytej praktyki.

Projekt ma na celu wypracowanie jednolitego sposobu prowadzenia sześciomiesięcznych praktyk zawodowych, który po odpowiednich regulacjach prawnych mógłby być wprowadzony jako rozwiązanie systemowe dla wyższych szkół zawodowych, na pierwszym stopniu studiów na kierunkach studiów o profilu praktycznym. Projekt będzie realizowany do czerwca 2018 roku.

Dodatkowe informacje można uzyskać w dziekanatach wydziałów.

Zapraszamy do zapoznania się ze spotem opracowanym i udostępnionym nam przez PWSZ w Elblągu, zawierającym podstawowe informacje o projekcie:

Szczegółowe informacje o projekcie, zawarte są na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, dostępne pod adresem: