kandydat

identyfikator2

horyzont

krepsz1

• Aktualizacja: 22 czerwiec 2017.

Rektor:

DOM STUDENTA
ul. Narutowicza 4 a
tel. (23) 672 42 51

KONFERENCJA - INNOWACJE: PATRZĄC W PRZYSZŁOŚĆ ( potencjał kontaktów polsko – izraelskich).

W dniu 7 grudnia 2016 roku w naszej Uczelni odbyła się konferencja zorganizowana przez Poseł na Sejm RP Annę Ewę Cicholską, Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie zatytułowana INNOWACJE: PATRZĄC W PRZYSZŁOŚĆ (potencjał kontaktów polsko – izraelskich). Spotkanie odbyło się pod patronatem Wicepremiera Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego, Ambasadora Izraela w Polsce Anny Azari, Rektora PWSZ w Ciechanowie doc. dr Leszka Zygnera.

Parlamentarzystów, przedstawicieli rządu, władze samorządowe, studentów oraz licznie przybyłych gości, powitali: poseł Anna Cicholska, J. E. Ambasador Izraela Anna Azari, Wiceminister Ministerstwa Rozwoju Paweł Chorąży oraz Rektor PWSZ w Ciechanowie. Prezentację zatytułowaną „ Innowacje w Izraelu” przedstawiła Wiceambasador Izraela w Polsce Ruth Cohen-Dar.

Pozostała część konferencji miała charakter panelowy. W pierwszym panelu dyplomatyczno-kulturalnym zatytułowanym „Relacje międzypaństwowe podstawą współpracy ekonomicznej i kulturalno-historycznej” głos zabrali doc. dr Leszek Zygner, Jacek Olejnik Dyrektor Polskiego Oddziału Fundacji ELNET, Monika Krawczyk Dyrektor Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego.

„Międzynarodowy potencjał w biznesie” to tytuł drugiego panelu, w którym udział wzięli Ewa Abel partner w funduszu Venture Capital, Kinga Marat szef działu E-commerce w firmie technologicznej SiDLY , Elroy Knebel Prezes Polsko-Izraelskiej Izby Handlowej, Paweł Chorąży – Ministerstwo Rozwoju. Prezentację zatytułowaną „Konstytucja dla biznesu (perspektywa biznesu)” przedstawił Andrzej Goździkowski – Prezes Cedrob S.A.

Kolejnym tematem, którego dotyczyła dyskusja było „Rolnictwo i nowoczesne biotechnologie”. Wzięli w niej udział: Attache Ekonomiczny Ambasady Izraela – Shir Slutzky, prof. dr hab. Barbara Gąsiorowska PWSZ Cichanów oraz prezes Cedrob S.A. Andrzej Goździkowski.

Zagadnienia z zakresu „Cyberbezpieczeństwo w administracji i bankowości wymogiem współczesności: wyzwania biznesowe i społeczne” prezentowali: prof. dr hab. inż. Renata Walczak (Dyrektor Kolegium Nauk Ekonomicznych i Społecznych – Politechnika Warszawska), prezes Andrzej Kopeć Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie.

„Wysokie technologie motorem rozwoju współpracy gospodarczej” - to ostatni temat spotkania prezentowany przez dr Agnieszkę Krzętowską PKN Orlen oraz Daniela Kortlana dyrektora LG Electronics. Ciechanowska konferencja była dobrą okazją do nawiązania kontaktów i budowania dobrych relacji społecznych i biznesowych.