You are here: HomeAktualności

button 2

tekst alternatywny

button

Informujemy, że rekrutacja na kierunek Pielęgniarstwo I stopnia została zakończona

SZKOLENIE BHP

Dla studentów pierwszego roku rozpoczynających naukę w roku akad. 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (od 01.10.2019 obowiązuje nowa nazwa Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie) odbędzie się szkolenie wstępne w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, które jest warunkiem dopuszczenia do zajęć.

Terminarz szkoleń:

02.10.2019r.  godz. 900 dla studentów studiów stacjonarnych z wydziałów: Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych oraz Wydziału Inżynierii i Ekonomii – szkolenie odbędzie się w Auli Głównej w budynku uczelni ul. Wojska Polskiego 51.

04.10.2019r.  godz. 1630 dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Filia w Mławie, Wydział Nauk Technicznych i Społecznych - szkolenie odbędzie się w Auli w budynku uczelni, Mława, ul. Warszawska 52.

05.10.2019r.  godz.  1600 dla studentów studiów niestacjonarnych z wydziałów: Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych oraz Wydziału Inżynierii i Ekonomii – szkolenie odbędzie się w sali wykładowej nr 102 w budynku uczelni ul. Narutowicza 9.

Obecność na szkoleniu obowiązkowa!

Zaburzenia poznawcze u osób starszych wyzwaniem dla zespołu terapeutycznego

XIX Ogólnopolska i IX im. dr n. med. Janiny Fetlińskiej Konferencja Naukowo-Szkoleniowa

„Zaburzenia poznawcze u osób starszych wyzwaniem dla zespołu terapeutycznego”

Ciechanów, WOZiNH PWSZ, ul. Wojska Polskiego 51
12 kwietnia 2019 r.

KOMUNIKAT II

Serdecznie zapraszamy

do udziału w XIX Ogólnopolskiej i IX im. dr n. med. Janiny Fetlińskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Zaburzenia poznawcze u osób starszych wyzwaniem dla zespołu terapeutycznego”, która odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2019 roku, w siedzibie Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, przy ul. Wojska Polskiego 51.
Zaburzenia poznawcze stają się wyzwaniem w XXI wieku, z którymi muszą mierzyć się przedstawiciele różnych dziedzin. Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w konferencji i podzielenia się własnymi doświadczeniami, poglądami, refleksjami oraz wynikami badań naukowych.
Mamy nadzieję, że organizowana Konferencja będzie doskonałą okazją do interdyscyplinarnego dialogu nad tym ważnym zagadnieniem.

Planowane tematy sesji:

• Problemy pielęgnacyjne w opiece nad pacjentem starszym z zaburzeniami poznawczymi
  • Zaburzenia poznawcze u osób starszych jako problem medyczny i społeczny
  • Wyzwania dla zespołu terapeutycznego w opiece medycznej nad osobami starszymi z zaburzeniami poznawczymi
  • Opieka społeczna wobec osób starszych – rozwiązania systemowe
  • Etyczne aspekty opieki nad osobami starszymi z zaburzeniami poznawczymi
  • Geragogika i kształcenie senioralne
  • Psychogerontologia i psychogeriatria
  • Socjogerontologia i praca socjalna z seniorami
  • Profilaktyka zaburzeń poznawczych u osób starszych
  • Historyczne aspekty starzenia się i starości
  • Varia (sesja plakatowa)