Dla studentów pierwszego roku rozpoczynających naukę w roku akad. 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (od 01.10.2019 obowiązuje nowa nazwa Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie) odbędzie się szkolenie wstępne w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, które jest warunkiem dopuszczenia do zajęć.
Terminarz szkoleń:
02.10.2019r. godz. 900 dla studentów studiów stacjonarnych z wydziałów: Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych oraz Wydziału Inżynierii i Ekonomii – szkolenie odbędzie się w Auli Głównej w budynku uczelni ul. Wojska Polskiego 51.
04.10.2019r. godz. 1630 dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Filia w Mławie, Wydział Nauk Technicznych i Społecznych - szkolenie odbędzie się w Auli w budynku uczelni, Mława, ul. Warszawska 52.
05.10.2019r. godz. 1600 dla studentów studiów niestacjonarnych z wydziałów: Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych oraz Wydziału Inżynierii i Ekonomii – szkolenie odbędzie się w sali wykładowej nr 102 w budynku uczelni ul. Narutowicza 9.
Obecność na szkoleniu obowiązkowa!
13 października 2018 o godzinie 10.00 po raz trzeci w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie na Wydziale Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Dziecięcym. W obecności Senatu zaproszonych gości i rodziców prawie pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 5 do 9 lat zostało pasowanych na studentów przez JM Rektora prof. dr hab. Leszka Zygnera. Z rąk Prorektora dr Grzegorza Koca studenci odebrali indeksy- symbol przynależności do braci studenckiej, a od dziekana Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych dr Bożeny Ostrowskiej otrzymali birety. Studenci, ich rodzice i opiekunowie, zaproszeni goście oraz studenci kierunku pedagogika po wysłuchaniu Gaudeamus igitur wzięli udział w wykładzie inauguracyjnym zaprezentowanym przez mgr Marzenę Drzewiecka pt. „Od mazowieckiej nauczycielki do dwukrotnej noblistki – Maria Skłodowska - Curie”.
Teraz najmłodszych studentów czeka już tylko poznawanie świata i siebie, rozwijanie zainteresowań, odkrywanie pasji i oczywiście dobra zabawa. Wszystko to będzie miało miejsce w salach wykładowych, warsztatach i laboratoriach Uczelni. Studenci będą uczestniczyli w zajęciach z różnych dziedzin i dyscyplin. Tematy zajęć to m.in. „Ach ta chemia!”, „ Co zrobić w chwili zagrożenia życia?”, „Jak dbać o bezpieczeństwo?”. Powodzenia!