Jesteś tutaj: HomeAktualnościOtwarcie wystawy "Polonia Restituta" w mławskim Wydziale

Otwarcie wystawy "Polonia Restituta" w mławskim Wydziale

23 kwietnia, na mławskim Wydziale Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej - w ramach obchodów Jubileuszu 100 Odzyskania przez Polskę Niepodległości - nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy przygotowanej przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze pt. "POLONIA RESTITUTA. POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI".

W uroczystości wzięli udział: JM Rektor prof. dr hab. Leszek Zygner, Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski, Kierownik Działu Historycznego Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Rafał Wróblewski, Komendant Powiatowy Policji w Mławie insp. Artur Ryfiński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. bryg. Jarosław Kuciński, wicedyrektor Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie ppłk rez. Dariusz Kosakowski, prodziekan mławskiego Wydziału dr Arkadiusz Meller.

W otwarciu wystawy wzięli udział także przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mławie oraz uczniowie Akademickiego Centrum Kształcenia w Mławie.

Wystawę w hallu na parterze Wydziału będzie można zwiedzać do 25 maja br.