Jesteś tutaj: HomeAktualnościWyjazd Koła Naukowego LOGISTYK do PAŻP

Wyjazd Koła Naukowego LOGISTYK do PAŻP

W dniu 9 maja 2018 roku studenci Koła Naukowego LOGISTYK, które działa przy Zakładzie Logistyki Wydziału Elektroniki, Dziennikarstwa i Technik Multimedialnych w Mławie odwiedzili Polską Agencję Żeglugi Powietrznej w Warszawie. PAŻP to jedyna instytucja w Polsce, która zarządza ruchem w przestrzeni powietrznej, szkoli i zatrudnia kontrolerów ruchu lotniczego.
Studenci mogli zapoznać się z funkcjonowaniem ruchu lotniczego w Polsce i na świecie oraz zapoznać się z zawodem kontrolera lotu. Mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat funkcjonowania Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz poznać przepisy obowiązujące w ruchu lotniczym. Studenci Koła Naukowego LOGISTYK mogli przyjrzeć się pracy kontrolerów na sali operacyjnej i zobaczyć, jak wygląda kierowanie ruchem w całej Polsce z centrum zarządzania przestrzeni powietrznej. Zainteresowani studenci mogli zasiąść za monitorami symulującymi pracę kontrolerów lotu.