Jesteś tutaj: HomeAktualnościWarsztaty ze statystyki publicznej dla studentów ekonomii

Prezentacje kierunków

Dzi otwrolnictwo prezentacja

Warsztaty ze statystyki publicznej dla studentów ekonomii

W dniu 15.12.2017 r. z inicjatywy Akademickiego Biura Karier „PARTNER” PWSZ w Ciechanowie odbyły się zajęcia ze studentami III roku ekonomii z zakresów zasobów statystyki publicznej. Zajęcia edukacyjne poprowadziły pracownice Urzędu Statystycznego w Warszawie – Oddział w Ciechanowie. Podczas spotkania studenci zapoznali się m. in. z podstawami prawnymi funkcjonowania statystyki publicznej, systemem pozyskiwania danych i udostępniania informacji.

Studenci otrzymali również informacje z zakresu funkcjonalności bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych statystyki publicznej. Druga część spotkania miała charakter warsztatów komputerowych, w ramach których studenci rozwijali umiejętności generowania danych z Banku Danych Lokalnych.

Obecnie Bank Danych Lokalnych jest największym w Polsce zbiorem informacji o sytuacji społecznej, gospodarczej i demograficznej oraz stanie środowiska, opisujących jednostki różnych poziomów podziału terytorialnego.
Zajęcia w ramach współpracy z Urzędem Statystycznym są częścią programu Biura Karier, którego celem jest doskonalenie u studentów kompetencji potrzebnych na współczesnym rynku pracy.