Jesteś tutaj: HomeAktualnościMŁODZIEŻOWY TEST PROSTAEKONOMIA.PL

Prezentacje kierunków

Dzi otwrolnictwo prezentacja

 

Informacja dla nowych studentów

Drodzy studenci,

w naszej Uczelni funkcjonują platformy internetowe, służące do elektronicznej komunikacji. Są to m. in.:

  • Moodle - platforma edukacyjna, na której zamieszczane są aktualne plany zajęć oraz bieżące informacje dotyczące spraw studenckich, zaliczeń, egzaminów, itd.
  • WIRTUALNY DZIEKANAT - sprawdzanie ocen, zaległości finansowych i numerów kont
  • Katalog biblioteczny OPAC - wyszukiwanie i sprawdzanie dostępności zbiorów znajdujących się w Bibliotece Uczelnianej

Korzystanie z powyższych platform to najszybsza, a czasami jedyna droga do uzyskania niezbędnych informacji. Aby uzyskać do nich dostęp, zapoznaj się z poniższą instrukcją:

  SPOSOBY LOGOWANIA DO PLATFORM INTERNETOWYCH
(Wirtualny Dziekanat, moodle, katalog biblioteczny OPAC)

PAMIĘTAJ: konta na powyższych platformach są powiązane z Twoim nr albumu oraz adresem e-mail podanym podczas rejestracji w IRK.

Jeśli korzystasz z innego adresu e-mail, powiadom o tym dziekanat lub dział informatyczny, ponieważ jeśli utracisz dostęp do którejś z powyższych platform (problemy z zalogowaniem, zapomnisz hasła, itp.) i będzie potrzebna nasza pomoc, wówczas wysyłamy nowe dane logowania na adres e-mail znajdujący się w naszej bazie.

MŁODZIEŻOWY TEST PROSTAEKONOMIA.PL

          19 kwietnia 2018 r. w gmachu Państwowej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie odbył się konkurs ekonomiczny pod nazwą: Młodzieżowy Test Prostaekonomia.pl organizowany przez Wydział Inżynierii i Ekonomii, Stowarzyszenie „Wolni Obywatele” O/Ciechanów oraz Mazowiecką Izbę Gospodarczą. Celem konkursu była popularyzacja nauk ekonomicznych oraz rozbudzenie zainteresowania uczniów wiedzą ekonomiczną. Do konkursu przystąpiło 165 uczestników z 19 różnych szkół ponadgimnazjalnych reprezentujących 10 powiatów.

         Konkurs rozpoczęła przywitaniem opiekunów i uczestników Dziekan Wydziału Inżynierii i Ekonomii doc. dr Elżbieta Gąsiorowska, uroczystość wręczenia nagród otworzył Rektor prof. dr hab. Leszek Zygner.
Konkurs wyłonił laureatów, którzy otrzymali cenne nagrody:

  • I miejsce – tablet – ufundowany przez Prezydenta Miasta Ciechanów, lot zapoznawczy nowoczesnym samlotem PS-28 Cruiser – ufundowany przez certyfikowany ośrodek szkolenia lotniczego Ventum Air Flight Academy w Warszawie, książka „Ekonomia w jednej lekcji” Henry’ego Hazlitt’a i powerbank ufundowany przez Stowarzyszenie „Wolni Obywatele” Oddział w Ciechanowie; zestaw okolicznościowy ufundowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie oraz koszulka i książka od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE;
  • II miejsce - tablet oraz zestaw pióro/długopis – ufundowane przez Mazowiecką Izbę Gospodarczą w Ciechanowie; książka „Ekonomia w jednej lekcji” Henry’ego Hazlitt’a ufundowana przez Stowarzyszenie „Wolni Obywatele” Oddział w Ciechanowie, zestaw okolicznościowy ufundowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie oraz koszulka i książka ufundowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE;
  • III miejsce - tablet oraz zestaw okolicznościowy – ufundowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie; książka „Ekonomia w jednej lekcji” Henry’ego Hazlitt’a ufundowana przez Stowarzyszenie „Wolni Obywatele” Oddział w Ciechanowie oraz koszulka i książka ufundowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE.

         Ufundowano również nagrody-wyróżnienia, które otrzymali uczniowie uplasowani w rankingach konkursowych na miejscach od 4 do 10, w postaci smartband’ów oraz zestawów okolicznościowych ufundowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie; pendrive’ów ufundowanych przez Stowarzyszenie „Wolni Obywatele” Oddział w Ciechanowie, koszulek i książek ufundowanych przez Polsko-Amerykańską Fundację Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego PAFERE.
         Nagrody wręczali fundatorzy i organizatorzy – Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński, Rektor PWSZ prof. dr hab. Leszek Zygner, Dziekan Wydziału Inżynierii i Ekonomii doc. dr Elżbieta Gąsiorowska, Dyrektor Mazowieckiej Izby Gospodarczej p. Danuta Drzewiecka oraz Robert Gwardys, Stowarzyszenie „Wolni Obywatele” O/Ciechanów Tomasz Janusz Ulatowski. Konkurs został objęty patronatem medialnym przez Katolickie Radio Diecezji Płockiej – Redakcja w Ciechanowie; Puls – Miesięcznik Opinii Ziemi Ciechanowskiej; Tygodnik Ilustrowany oraz telewizja CiechTiVi; Gazeta w Przasnyszu oraz MediaPrzasnysz.pl.

       W Konkursie MŁODZIEŻOWY TEST PROSTAEKONOMIA.PL I miejsce uzyskał Brodzik Andrzej, II miejsce – Królicka Julia, III miejsce – Wojciechowska Oliwia.
Nagrody-wyróżnienia otrzymali: Łukasz Zalewski, Zuzanna Wódkiewicz, Iwona Silska, Konrad Piotrowski, Izabela Falęcka, Wiktoria Piórkowska oraz Sandra Siejka.
Wraz z nagrodami uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a nauczyciele listy gratulacyjne. Uroczystość wręczenia nagród
została zakończona wspólnym zdjęciem uczestników, opiekunów, fundatorów oraz organizatorów.

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.

Organizatorzy konkursu

stopka