Jesteś tutaj: HomeAktualnościPWSZ w Ciechanowie wspiera techniczne szkoły średnie

Prezentacje kierunków

Dzi otwrolnictwo prezentacja

PWSZ w Ciechanowie wspiera techniczne szkoły średnie

W dniu 25.04.2018 roku przedstawiciele PWSZ w Ciechanowie w składzie:

1. mgr inż. Piotr Wójcik – Kanclerz PWZ w Ciechanowie,
  2. dr inż. Tomasz Dzik – Kierownik Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn (MiBM),
  3. mgr inż.Sebastian Dalecki – Kierownik Laboratoriów PWSZ w Ciechanowie,

uczestniczyli w uroczystym otwarciu nowoczesnych pracowni technicznych z obrabiarkami konwencjonalnymi i sterowanymi numerycznie (CNC) w ZSZ w Iłowie-Osadzie. Pracownie zostaną wykorzystane w procesie nauczania na nowo uruchomionym kierunku Technik Mechanik.

W pierwszej części uroczystości przemówienie o inicjatywie i projekcie wygłosił dyrektor ZSZ w Iłowie-Osadzie oraz zaproszeni przedstawiciele samorządów oraz lokalnych przedsiębiorców z gratulacjami i podziękowaniami. W imieniu PWSZ w Ciechanowie Kanclerz PWSZ w Ciechanowie Piotr Wójcik, zwrócił uwagę na potrzebę rozwijania kształcenia technicznego i uruchamiania ścisłej współpracy szkół kształcących zawodowo ze wsparciem lokalnych samorządów i otoczenia biznesowego.

Część I uroczystego otwarcia zakończył wykład Kierownika Zakładu MiBM dr inż. Tomasza Dzika na temat Mechaniki i specyfiki związanej z zawodem operatora maszyn skrawających.

W część II uroczystości zaproszeni goście zwiedzali nowo uruchomione laboratoria z obrabiarkami skrawającymi oraz pozostałe pracownie ZSZ w Iłowie-Osadzie.

Uroczystość zakończyły rozmowy w kuluarach z samorządowcami i lokalnymi przedsiębiorcami.