You are here: HomeAktualnościPrzyszłość książki akademickiej

Wydawnictwo

button 2

tekst alternatywny

button

Informujemy, że rekrutacja na kierunek Pielęgniarstwo I stopnia została zakończona

SZKOLENIE BHP

Dla studentów pierwszego roku rozpoczynających naukę w roku akad. 2019/2020 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (od 01.10.2019 obowiązuje nowa nazwa Państwowa Uczelnia Zawodowa im. Ignacego Mościckiego w Ciechanowie) odbędzie się szkolenie wstępne w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, które jest warunkiem dopuszczenia do zajęć.

Terminarz szkoleń:

02.10.2019r.  godz. 900 dla studentów studiów stacjonarnych z wydziałów: Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych oraz Wydziału Inżynierii i Ekonomii – szkolenie odbędzie się w Auli Głównej w budynku uczelni ul. Wojska Polskiego 51.

04.10.2019r.  godz. 1630 dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych Filia w Mławie, Wydział Nauk Technicznych i Społecznych - szkolenie odbędzie się w Auli w budynku uczelni, Mława, ul. Warszawska 52.

05.10.2019r.  godz.  1600 dla studentów studiów niestacjonarnych z wydziałów: Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych oraz Wydziału Inżynierii i Ekonomii – szkolenie odbędzie się w sali wykładowej nr 102 w budynku uczelni ul. Narutowicza 9.

Obecność na szkoleniu obowiązkowa!

Przyszłość książki akademickiej

W piątek, 23 maja 2014 r. w ramach targów Academia, odbył się dzień Książki Akademickiej i Naukowej.

Targom towarzyszyły spotkania, seminaria i panele dyskusyjne dla wydawców akademickich i naukowych. Tematyka poruszana podczas tych spotkań dotyczyła głównie przyszłości książki papierowej oraz wyzwań związanych z nowymi technologiami (książki i media elektroniczne), np.:

1. ?Książka 2020 ? zmierzch druku? Czy na pewno??
  2. ?Elektroniczne edycje tekstów?
  3. ?Książka naukowa i akademicka ? edukacja czy e-dukacja??
  4. ?Czy nowe technologie są dobre dla rynku książki??

Eksperci wyrazili nadzieję, że mimo słabego poziomu czytelnictwa w Polsce oraz ekspansji cyfrowych form książek, koniec epoki książek drukowanych wcale nie nastąpi tak szybko, jak to wieszczą media.