Jesteś tutaj: HomeAktualności wydziałoweSympozjum „Wokół człowieka. Wybrane problemy społeczne w kontekście polityki społecznej oraz pracy socjalnej”

W dniu 23.04.2018 Zakład Pracy Socjalnej Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych (WOZiNH) Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie zorganizował sympozjum pt. „Wokół człowieka. Wybrane problemy społeczne w kontekście polityki społecznej oraz pracy socjalnej”. Spotkanie stanowiło przyczynek do wymiany doświadczeń, wiedzy między praktykami pracy socjalnej a kadrą dydaktyczną oraz studentami. Celem spotkania była także popularyzacja wśród młodzieży zagadnień związanych z pracą socjalną, kreowanie wizerunku pracownika socjalnego oraz refleksja na temat aktualnych problemów społecznych. Sympozjum skupiało się wokół takich zagadnień szczegółowych jak ubóstwo i wykluczenie społeczne w Polsce, uzależnienia, psychomanipulacja, dylematy i wyzwania współczesnej polityki społecznej, praktyka pracy socjalnej.

W sympozjum uczestniczyli: mgr Barbara Bielak - pełnomocnik Burmistrza Miasta Mławy ds. polityki społecznej i senioralnej, mgr Małgorzata Szerszeń - dyrektor ciechanowskiego MOPS oraz pracownicy tej instytucji mgr Agnieszka Milewska i mgr Beata Jakubiak. Ze strony Uczelni byli dr Arkadiusz Góralczyk, mgr Miłosz Marcysiak i mgr Aneta Wernik - pracownicy Zakładu Pracy Socjalnej Wydziału Ochrony Zdrowia i Nauk Humanistycznych. W sympozjum wzięli też uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Mławie wraz z nauczycielami mgr Michałem Nowakowskim oraz mgr Dorotą Stolarczyk.