Jesteś tutaj: HomeBiuro Karier PARTNERWarsztaty ze statystyki publicznej dla studentów ekonomii

BIURO KARIER "PARTNER" ZAPRASZA

Wchodząc dynamicznie w rok akademicki 2017/2018 zapraszamy wszystkich studentów do współpracy i działania.
Twoja przyszłość zależy od Ciebie. Już podczas studiów zadbaj o jakość swojej kariery zawodowej.
Zapraszamy na szkolenia i warsztaty o tematyce związanej z wchodzeniem na rynek pracy.
Pomożemy w poszukiwaniu zatrudnienia, także pracy doraźnej, poprzez bezpośrednie kontakty z pracodawcami.

ZAINTERESUJ SIĘ!!!
Weź aktywny udział w życiu Uczelni.

Małgorzata Borowa, Wiesław Wernik
tel. (23) 672 20 50 wew. 2170
Ciechanów, ul. Narutowicza 9
pok. nr 217 (II piętro)
biurokarier@pwszciechanow.edu.pl

Warsztaty ze statystyki publicznej dla studentów ekonomii

W dniu 15.12.2017 r. z inicjatywy Akademickiego Biura Karier „PARTNER” PWSZ w Ciechanowie odbyły się zajęcia ze studentami III roku ekonomii z zakresów zasobów statystyki publicznej. Zajęcia edukacyjne poprowadziły pracownice Urzędu Statystycznego w Warszawie – Oddział w Ciechanowie. Podczas spotkania studenci zapoznali się m. in. z podstawami prawnymi funkcjonowania statystyki publicznej, systemem pozyskiwania danych i udostępniania informacji.

Studenci otrzymali również informacje z zakresu funkcjonalności bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych statystyki publicznej. Druga część spotkania miała charakter warsztatów komputerowych, w ramach których studenci rozwijali umiejętności generowania danych z Banku Danych Lokalnych.

Obecnie Bank Danych Lokalnych jest największym w Polsce zbiorem informacji o sytuacji społecznej, gospodarczej i demograficznej oraz stanie środowiska, opisujących jednostki różnych poziomów podziału terytorialnego.
Zajęcia w ramach współpracy z Urzędem Statystycznym są częścią programu Biura Karier, którego celem jest doskonalenie u studentów kompetencji potrzebnych na współczesnym rynku pracy.